vCloud Foundation

VMware Cloud Foundation, kurumsal uygulamaları hem özel hem de genel bulut ortamlarında çalıştırmak için entegre bulut altyapısı (bilgi işlem, depolama, ağ iletişimi ve güvenlik) ve bulut yönetimi hizmetleri sunar. Hibrit bulutun yapılandırılmasını ve çalıştırılmasını kolaylaştırır. İçerdiği entegre bulut yönetimi yetenekleriyle şirket içi, özel bulut ve AWS üzerinde VMware Cloud gibi karma bulut ortamlarında kurumlar tarafından özellikle tercih edilmektedir.

VMware Cloud Foundation, toplam TCO’yu azaltırken yönetici verimliliğini artırarak gerçek bir hibrit buluta daha hızlı bir yol sunar.

VMware Cloud Foundation ayrıca, VMware vRealize Suite, VMware integrates OpenStack, VMware integrates Containers ve VMware Horizon dahil olmak üzere önceden var olan VMware ürünleriyle entegre olur. VM yönetimi, izleme ve provizyon için VMware vCenter Server’ı kullanır.

VMware Cloud Foundation, kurumların ihtiyaç duydugu yazılım tanımlı veri merkezi gereksinimlerini büyük ölçüde karşılarken hibrit bulut otomasyonlarınıda sağlamaktadır.